*
- 8
- Recent sales
- $480K-$980K
- Price range
- $595K
- Median price
- 21
- Years experience
Recent Listings & Sales
| Address | Sold Date | Sold Price | Represented |
|---|---|---|---|
|
520 Country Club Ln
Napa, CA 94558
|
2/9/2026 | $585,000 | Seller |
|
615 Cordillera Ct
Folsom, CA 95630
|
7/1/2025 | $815,000 | Buyer |
|
1192 Devonshire Dr
Vacaville, CA 95687
|
6/30/2025 | $670,000 | Seller |
|
1744 Fawn Glen Cir
Fairfield, CA 94534
|
5/8/2025 | $595,000 | Buyer |
|
102 Independence Ave
Vacaville, CA 95687
|
7/30/2024 | $560,000 | Seller |
Transaction History *
Seller Deals
- Total Deals
- 2
- Total Value
- $1,255,000
- Median Sale Price
- $627,500
- Price Range
- $585K - $670K
Buyer Deals
- Total Deals
- 2
- Total Value
- $1,410,000
- Median Sale Price
- $705,000
- Price Range
- $595K - $815K
Sales Volume Timeline
Seller Deals
- Total Deals
- 3
- Total Value
- $1,815,000
- Median Sale Price
- $585,000
- Price Range
- $560K - $670K
Buyer Deals
- Total Deals
- 2
- Total Value
- $1,410,000
- Median Sale Price
- $705,000
- Price Range
- $595K - $815K
Sales Volume Timeline
Seller Deals
- Total Deals
- 6
- Total Value
- $4,142,000
- Median Sale Price
- $627,500
- Price Range
- $480K - $980K
Buyer Deals
- Total Deals
- 5
- Total Value
- $3,245,000
- Median Sale Price
- $610,000
- Price Range
- $535K - $815K
Sales Volume Timeline
Professional Info
Brokerage
McGuire Capital Group
548 Main St
Vacaville, CA 95688
548 Main St
Vacaville, CA 95688
Licensed
Licensed REALTOR®
CA 01120915
CA 01120915